Avasta Vormsi

Vormsi sobib puhkusepaigaks puutumatu looduse ning rahu ja vaikuse otsijaile, samuti rannarootsi ajaloo huvilistele.

Vormsi on 93 km² suurune saar Läänemeres, Lääne maakonna territooriumil. See on suuruselt neljas saar Eestis.
Vormsi kadakavälju, mereäärseid aasasid, rändrahne ja majakaid on kõige parem avastada jalgsi või jalgrattaga. Rannikuäärsed rohumaad, roostikud, metsad ja lahed pakuvad elupaika haruldastele taime- ja linnuliikidele. Läbi Rumpo poolsaare lookleb viiekilomeetrine matkarada, kus võid näha haruldasi samblikke ning jälgida rannikulinde. Saxby lubjakivivallidega rannikul saad uurida sadu miljoneid aastaid tagasi troopilises madalmeres elanud olendite kivistisi. Huviväärsuseks on ka Huitbergi paekühm, Eesti vanemaid rifistruktuure.

Vormsi kalmistul asub näiteks maailma suurim rõngasristide kogu, neid on säilinud üle 330. Riste ei valmistanud mitte meistrid, vaid tahusid pae- ja liivakivist talupojad ise, mistõttu varieerub nii nende välimus kui ka sinna kirjapandu korrektsus. 13. sajandist pärit Püha Olavi kiriku eripäraks on torni puudumine.

Kunagisest rannarootsi elulaadist annab hea ülevaate Sviby Talumuuseum, mis on fotode ja põgenenud rannarootslaste mälestuste järgi terviklikult taastatud talu.

Kõige parema ülevaate Vormsi saarest saad aga giidituuriga. Broneeri endale koht kas avatud tuuril või telli eraldi, endale sobilikul kuupäeval. Lisaks 21- kohalisele retrobussile on meil olemas ka maastikuvõimekusega veoauto, mis mahutab kuni 15 inimest. Kui teid on veel rohkem, saame kaasata hea koostööpartneri 10-kohalised UAZ tüüpi massinad.

Retrobussi tuurid

Teeme Retrobussi ja giidiga kogu saarele tiiru peale, peatume põnevamates kohtades, seda kõike ühe päevaga!

65€/ inimene

  • Bussituur giidiga, muuseumi, kiriku ja majaka sissepääsud.
  • Pirukad bussis ning hiline lõunasöök Retro kohvikus.
  • Kohtumine lammaste ja alpakadega.
Avatud tuuride kuupäevad:

11. mai | 29. juuni | 19. juuli | 16. august

Maikuu registreerimine lõppenud.
Juuni grupp väljamüüdud.

Tellimustuur oma grupile eraldi kokkuleppel.
Võta ühendust!